Black Diamond Frontpoint GTX
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Frontpoint GTX

Black Diamond Frontpoint GTX
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 3
3,700ден.
2,960ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Камашни со Gore-Tex мембрана - врвна заштита!

Уште само големина С на залиха
Одлична цена со 20% ПОПУСТ

Наша препорака е да не се прави компромис со овој дел од опремата.
Камашните е пожелно да бидат со добра мембрана, која не само што ќе штити од навлегување на влага (снег/мраз) во чевлата, туку и ќе штити од насобирање на влага внатре од испарување/потење. И едната и другата работа, во голема мера може да влијаат на Ваше пријатно, па дури и успешно движење и искуство во планината.

ГорТекс мембраната е со најдобри перформанси од овој аспект за камашни и поради тоа скоро и да не се одлучуваме за друга камашна освен оваа во нашата понуда. 

Основни карактеристики:
- Затворен систем на ГорТекс, со користење и на балистички најлон во долниот дел,
- Систем за подесување/затегнување во делот над листот од ногата, со еластична замка,
- Кука за затегнување во долниот преден дел за чевлата, со што се овозможува уште подобар фит/зафаќање на камашната и затворање на отвор од каде би можел да навлезе снегот,
- Пониклован систем на затегнување во долниот дел,
- Замка од најлон со голема густина - која доаѓа по чевлата, која е дополнително заштитена со слој на неопрен...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Frontpoint