Black Diamond Dawn Patrol 25
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Dawn Patrol 25

Black Diamond Dawn Patrol 25
Black Diamond Dawn Patrol 25 Black Diamond Dawn Patrol 25
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 3
7,700ден.
 
   - ИЛИ -   

Од турно тури со почеток во раните утрински часови, пролетни ски-алпинизам мисии, па се’ до ски искуства во лоши временски услови во ски центрите, овој ранец е со лесна конструкција и секогаш прв избор - со компактен дизајн и основни функции. 

„Dawn Patrol" е многу важна серија на американската компанија Блек Дајмонд, со внимателно селектирани парчиња облека и разни други аксесоари - потребни за секој сериозно посветен вљубеник во ски спортовите. 

Истото важи и за овој ранец, кој доаѓа со следни карактеристики:
- Активна, оформувачка суспензија, која овозможува одлично легнување околу телото,
- Пристап до внатрешноста на ранецот, преку патент од задната страна, со цел, лесно да се постави ранецот на снегот од предната страна и да не се влажни контактната површина со грбот, а да се овозможи и лесен и широк пристап до содржината во него,
- Надворешни врски за поставување на скии (дијагонална и вертикална опција), шлем, како и цепини, за потехнички излети во планините,
- Страничните панели, како и гуртните преку рамењата, се изработени од ултра-лесен, многу издржлив, Динекс материјал,
- Џеб за организирано поставување на опрема за лавинска безбедност,
- Компатибилност со резерворар за хидратација, при што цревото е заштитено со изолиран џеб на една од гуртните на рамењата...

Волумен: 25 литри
Тежина: 1кг

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, dawn patrol