Black Diamond Astro 300 blue
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Astro 300 blue

Black Diamond Astro 300 blue
Black Diamond Astro 300 blue Black Diamond Astro 300 blue Black Diamond Astro 300 blue Black Diamond Astro 300 blue
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 4
1,350ден.
 
   - ИЛИ -   

Најновата верзија на моделот „Астро“, од американската компанина Блек Дајмонд, сега доаѓа надграден со 300 лумени, но и подеднакво важно: со двоен начин на напојување - ААА батерии како до сега или и избор на батерија на полнење со 1500mAh лиутим-jонска батерија.

Овој едноставен, но сестран модел, кој поминува низ функциите со користење на едно копче/прекинувач, наменет е за корисник, кој сака едноставен уред, отпорен на временски влијанија и со осветлување во опсег до 55 метри.

Двоен начин на напојување:
во сетот доаѓаат како и до сега со челните лампи на БД - со 3 ААА батерии. Но, овие најнови модели на челни лампи на БД, имате можност да ги користите и со батерија на полнење (моделот на батерија на полнење: БД1500), која може дополнително да се купи во нашиот продажен центар и која доаѓа во сет со полнач.

Нова моќност: Астро сега има 300 лумени!

Програмите: со едно пристискање на копче, се поминува низ програми на целосна светлина, димер и функција на трепкање. 

Овој модел доаѓа и со програма за зачувување/помнење на последната користена сила на светлина. Со следното вклучување на лампата, таа ќе биде и Вашата сила на светлина, без да имате потреба од повторно користење на димерот.

IPX4: отпорност на вода од секој агол на паѓање врз куќиштето.

Програма за заклучување на лампата: со оваа функција се штитите од несакано вклучување на лампатат при нејзин транспорт на пример во ранецот, со што се штитите од несакано трошење на батериите.

Тежина:
75 грама - кога би се користела со 3 ААА батерии
70 грама - кога би се користела со БД1500 батеријата на полнење
42 грама - тежина без батерии

Осветлување до:
55 метри - при најсилна светлина
8 метри - при најслаба светлина

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, astro