Sigma Sport BC 14.16 STS CAD
Кошничката е празна!
Најпродавани

Sigma Sport BC 14.16 STS CAD

Sigma Sport BC 14.16 STS CAD
Бренд: Sigma
Код на производот: Sigma Sport
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
5,500ден.
2,750ден.

Безжичната варијанта на популарниот планински/брдски модел ВС 14.16!
Со вклучен трансмитер за Каденца!
Одлична цена со 50% ПОПУСТ!!!

Наменет за возачи кои сакаат искачувања!
„14-ката“ на Сигма од секогаш била избор за планински/брдски возења/искачувања, а најновиот модел доаѓа со уште поголем број корисни функции, како на пример: висински профил, моментална стрмнина, NFC технологија која овозможува комуникација со Андроид телефони итн...

Одберете брзинометар од германскиот бренд Sigma Sport - секогаш по одлични цени!

Функции:

Одделно избирање на возење со мануелен стоп/старт
Моментална брзина
Споредба на просечна и моментална брзина
Часовник
Време на возење на моментално патување
Вкупно време на возење
Температура
Вкупно километри поминати (за повеќе велосипеди)
Вкупно километри
Растојание на моментално патување
Вкупно време на возење (за повеќе велосипеди)
Автоматско вклучување/исклучување
Максимална брзина
Просечна брзина

За висината:

Вкупно искачени метри
Моментална надморска височина
Максимална надморска височина
Вкупно искачени метри (за повеќе велосипеди)
Моментален степен на стрмина
Графа за прикажување на висинската промена
Искечани метри во моментално патување
Подесување на почетна надморска височина

За каденцата:

Просечна каденца
Моментална каденца
 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: sigma, 14.16, sts, cad, каденца