Sigma Aura 80 USB
Кошничката е празна!
Најпродавани

Sigma Aura 80 USB

Sigma Aura 80 USB
Sigma Aura 80 USB Sigma Aura 80 USB Sigma Aura 80 USB
Бренд: Sigma
Код на производот: sigma
Достапност: 6
3,600ден.
 
   - ИЛИ -   

Моќни 80 лукса за одговор на екстремно високи стандарди!

Со осветлување до 90 метри и 80 лукса - ова светло е одговор на потребите на секој возач, како за секојдневно, урбано возење, така и за спортски тренинг во ноќните часови. Прецизните ЛЕД индикатори во горниот дел на лампата покажуваат уште колку јачина е останато во батеријата и која функција ја користите во моментот, а старничното осветлување кое го дава овој модел исто така ја зголемува и Вашата безбедност во сообраќајот, правејќи Ве подобро видлив и од страничен правец.

Тежина: 119 грама (вклучувајќи го во тежината и држачот за светлото)
ЛЕД тип: Осрам

Полнење: Аура 80 УСБ има интегрирана батерија, која може да се полни со микро-УСБ на било кој компјутер. Во пакет доаѓа со соодветен кабел и времето на полнење е најмногу 4.5 часа. Литиум-ионската батерија има соодветна заштита од пребрзо празнење и полнење!

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: sigma, aura