Black Diamond Helio 105 Carbon
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Helio 105 Carbon

Black Diamond Helio 105 Carbon
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 1
55,500ден.
38,850ден.

Достапни опции


* Должина (cm):

 
   - ИЛИ -   

Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!!
Од овој модел на залиха имаме уште само 1 големина: 175цм!

Ултра лесна карбон скија за целодневни авантури со технички спуштања во мек снег.

Хелио 105 е фин баланс на „жива“ скија во мек снег со техничка прецизност. Специјално подготвениот карбон за овој модел ја прави скијата неверојатно лесна за долги, целодневни искачувања, при тоа задржувајќи ги „мазниот“ флекс и торзионата крутост кои овозможуваат сигурност и лесна управливост при симнувањето. Раното кревање во врвот и опашката го подобруваат пловењето во снегот, а и движењето при турно авантурите. АБС конструкцијата во опашката има посебен дел кој овозможува крзното да остане на своето место.

Тежина за пар:  
2.9 kg

Димензии:  
132-105-119

Радиус: 
21 m

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond Helio 105 Carbon