Conti. Sprinter Gatorskin 25-622 tubular
Кошничката е празна!
Најпродавани

Conti. Sprinter Gatorskin 25-622 tubular

Conti. Sprinter Gatorskin 25-622 tubular
Бренд: Continental
Код на производот: continental
Достапност: 12
5,200ден.
4,160ден.
 
   - ИЛИ -   

Спортски тубулар!

Издржлива конструкција, со заштита против дупнување (благодарение на „SafetySystem anti puncture“ слојот во нејзе) и подготвена за безброј километри.
Солиден партнер за време на Вашиот тренинг, но и трки - независно од условите на патот.

Тубуларот доаѓа со менливи С-42 вентили.

Тежина: 275 грама
Максимален притисок до: 11.7бари (170пси)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: continental, tubular, sprinter gatorskin