Black Diamond HeavyWeight WoolTech
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond HeavyWeight WoolTech

Black Diamond HeavyWeight WoolTech
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 2
2,750ден.
1,925ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Најновиот модел на ХевиВејт ВулТек!

Уште само ХС и ХЛ големини на залиха!
Сега со одлична цена со 30% ПОПУСТ!

Мека, комфорна, тенка, а топла ракавица, благодарение на новата НуЈарн технолгија!
Материјалот е извонредно дишечки, неутрализира ширење на непријатен мирис и овозможува добра изолација и во влажни услови.
Во внатрешниот дел ракавицата е целосно обложена со тенка кожа - за одличен грип!

Материјал: 54% мерино волна, 6% најлон, 40% полиестер.

Температурен опсег: -4/4 ºC
Тежина: 60грама
 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, heavy weight, wool tech