Asolo Grid GV lady
Кошничката е празна!
Најпродавани

Asolo Grid GV lady

Asolo Grid GV lady
Asolo Grid GV lady Asolo Grid GV lady Asolo Grid GV lady
Бренд: Asolo
Код на производот: asolo
Достапност: 2
7,800ден.
4,680ден.

Достапни опции


* UK Големини:

 
   - ИЛИ -   

Идеална, супер дишлива, водоотпорна и лесна, ниска чевла за планинарење, како за еднодневни, лесни тури, но и за услови каде патеката поминува преку потехнички терен.

На залиха само уште 36 2/3 и 38 2/3.
Одлична цена со 40% ПОПУСТ.

Надворешниот материјал е комбинација од полиестер и микрофибер, а е искомбиниран и со водоотпорната и дишлива мембрана на докажаната Гор-Текс, од серијата „Екстендед Комфорт“!Основата под стопалото е од материјал кој овозможува совршена поддршка и комфор, а „Мегагрип“ ѓонот, кој е создаден од соработката помеѓу Асоло и Вибрам - е високо техничко решение.

Материјал: Полиестер + микрофибер
Водоотпорна мембрана: Gore-Tex Extended Comfort Footwear
Анатомска влошка: A-Sport
Ѓон: Asolo/Vibram A-Sport (Megagrip)
Тежина: 300 грама за една чевла со големина 42

За компанијата:

Наш избор во колку што повеќе можеме сегменти, е да понудиме производи, кои потекнуваат од компанија која специјализирала во тоа поле. Компанија која целосно се вложила, да во тоа што го работи - навистина понуди највисок квалитет и перформанси.

Во сегментот за чевли за планинарење успеавме во оваа наша заложба и изборот го направивме на италијанската АСОЛО. Малку за историјата на оваа компанија.

Асоло е основана во 1975 година, од страна на Џанкарло Танци и своето име го добива по истоимениот град во северо-истокот на Италија, кој се наоѓа во близината на Венеција - каде што првично таа и е основана.

Асоло од секогаш била компанија - пионер во иновацијата. Пар примери:
-Асоло е компанијата која ја произведува првата чевла која е комбинација на кожа и текстил (Кордура во случајот)
-Асоло е компанијата која ја произведува првата чевла која користи ГорТекс мембрана.
Овие две иновации не само што го сменија пазарот - ја сменија воопшто индустријата за производство на чевли за планинарење!

Во 1998 година, водењето на компанијата ја превзема семејството Заната - кое пак има семејна традиција во чевларството од 1946 година. Асоло денес ја води 4тата генерација од ова семејство по нивното превземање на Асоло - подеднакво посветено во пронаоѓањето на совршениот микс на традиција, квалитет и иновација.

Чест е да се биде дел од нивната работа!

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: asolo, grid