Black Diamond Guide
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Guide

Black Diamond Guide
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 2
9,800ден.
7,350ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Уште само ХЛ големина на залиха!
Одлична цена со 25% ПОПУСТ

Топла. Издржлива. Игрива. Ракавици кои ќе бидат со Вас долги години!

Температурен опсег: -29/-12 ºC
Тежина (просечна): 312 грама

Ова е најтоплата ски ракавица која ја прави американската компанија Блек Дајмонд. 
Комбинацијата која се користи на соодветните класи на ПримаЛофт и ГореРекс, ја прави модел кој ќе Ве штити во најстудените и највлажните денови.
Плетениот пак, растеглив во сите правци најлон, во комбинација со силната козја кожа - овозможува неверојатна издржливост во долги периоди на користење, во сурови планински услови!

Основни карактиеристики:
-100% водоотпорна и дишлива ГореТекс мембрана во комбинација со "Plis Warm" технологија
-Растеглив во сите правци, плетен најлон - отпорен на триење и износување
-Постава која по потреба може да се извади: 170-грамска ПримаЛофт Голд во комбинација со волна, како и 100-грамска полареста постава
-Козја кожа за одличен грип и долг животен век на производот
-Заштитни вметоци над прстите - за заштита од удар при скијањето..

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, guide