Black Diamond BoundaryLine Insulated
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond BoundaryLine Insulated

Black Diamond BoundaryLine Insulated
Black Diamond BoundaryLine Insulated Black Diamond BoundaryLine Insulated Black Diamond BoundaryLine Insulated
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 2
22,800ден.
11,400ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Уште само С и М големина.
Фантастична цена со 50% ПОПУСТ!!!


Блек Дајмонд во овој модел на ски/борд јакна, инкорпорира уникатна технологија, која претставува кулминација во нивната посветеност да понудат облека со врвни перформанси и одржливост - во случајов, со користење на Лавалан волна за изолација. Со стратешка поставеност/мапирање на овој материјал - се постигнува максимална терморегулација и менаџирање на влагата/испарувањето/потта. Лавалан волната ветува перформанси и заштита и во активности со силен интензитет!

Изолација: Лавалан волна - супериорна во споредба со било која синтетика, благодарение на својата микро структура;
Менаџирање на влага: Волната е хигроскопска и може да пренесе и до 30% повеќе влага од својата тежина - превземајќи ја влагата од корисникот и движејќи ја кон надворешните слоеви, овозможувајќи телото да остане суво и со чувство на топлина и комфор;
Терморегулација: Лавалан волната создава активна микро клима, подобрувајќи го системот за одржување на нормална температура на корисникот. При активности со силен интензитет, при процесот на трансфер на влагата/потта, се создава природен разладувачки ефект, што пак придонесува во општо намалување на телесната температура. По таков силен интензитет, овој ист процес, може да создаде и термална енергија која се враќа назад кон корисникот и со тоа тој ја одржува својата топлина. 
Неутрализација на мирис: Волната природно неутрализира мирис, со што помага во задржување на чувството на свежина/комфор и при најнапорните ски/борд авантури.


Водоодбивност/дишливост: 20,000mm waterproof, 20,000g/m2/24hr laminated BD.dry™,
Револуционерен дополнителен водоодбивен финиш,
Компатибилност со шлемови за ски/борд,
YKK патент, водоотпорен - по цела должина на предниот дел, како и на џебовите,
Џеб во ракавот - за ски карти, како и џеб во внатрешниот дел,
Отвори на патент под пазувите, при потреба за зголемена вентилација,
„Сукња“ во внатрешниот дел - за заштита од навлегување на снег при скијање/пад,
Фит: регулар

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, boundary, insulated