Black Diamond Mission Leather Mid
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Mission Leather Mid

Black Diamond Mission Leather Mid
Black Diamond Mission Leather Mid Black Diamond Mission Leather Mid
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Овој модел е предвиден и за долги планинарски тури и алпинистички пристапи - со соодветна поткрепа на зглобот при носење на тешки ранци. Опремен со висококвалитетна Нубук кожа и водоотпорната и дишечка мембрана на Блек Дајмонд, позната како БД.драј, тие нудат одлична заштита и при поминување на разни водени препреки: снег, потоци...

Обложениот дел околу зглобот дава потпора при поминување на сипари и друг карпест терен, а ѓонот во делот под прстите, како и самата гумена заштита околу прстите, инаку произведени од „лепливата гума“ на Блек Дајмонд („BlackLabel Mountain"), овозможуваат прецизно застанување и при поминување на потехнички терен. 

Длабоките засеци во ѓонот, овозможуваат одличен грип и во калливи ситуации, јазикот е целосно обложен - за максимален комфор, а конструкцијата е таква да чевлите даваат фина стабилност и крутост при движење во вертикален терен или по виа ферати. Во моментот пак кога алпинистите сакаат да облечат патики за качување, на овие чевли постојат неколку опции на замки, со кои може да се закачат истите на појасот за качување...

На залиха уште само големина:
10УК (44.5 ЕУ, 27.6цм)
11УК (46 ЕУ, 28.3цм)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, mission