Bluegrass Intox Full-Face black
Кошничката е празна!
Најпродавани

Bluegrass Intox Full-Face black

Bluegrass Intox Full-Face black
Bluegrass Intox Full-Face black Bluegrass Intox Full-Face black Bluegrass Intox Full-Face black Bluegrass Intox Full-Face black
Бренд: Bluegrass
Код на производот: Bluegrass
Достапност: 1
7,900ден.
6,320ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

"Full-Face" модел за спуст (downhill) и BMX.
Во овој модел - уште само ХЛ големина (60-62цм)

Модел кој претставува одлична комбинација на атрактивна и пристапна цена со врвна безбедност во својата спецификација. 
И одличен стил ;)

Заштитата околу брадата е соодветно тестирана и го задоволува АСТМ стандардот со што гарантира највисоко ниво на заштита во својата класа. 
Ова е ценовно најпристапниот АСТМ-сертифициран шлем на пазарот!

Достапност во големини:
Л: 58-60цм
ХЛ: 60-62цм

Основно:
-Цврст АБС надворешен слој, со ЕПС подлога,
-Внатрешните перничиња кои се поставени во внатрешност за дополнителен комфор, целосно можат да се извадат за перење,
-Широк отворен поглед,
-Подеслив визор,
-Компатибилност со дополнителни аксесоари: маска; воздушно перниче за лесно вадење на шлемот во случај на сериозен пад, при што би било потребно добро да се внимава на повреда на вратот; штитник за врат итн

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: bluegrass, intox, full-face