Ale Corsa
Кошничката е празна!
Најпродавани

Ale Corsa

Ale Corsa
Ale Corsa Ale Corsa Ale Corsa Ale Corsa
Бренд: Ale
Код на производот: ale
Достапност: 9
5,500ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Нов бренд во нашето портфолио - облека за велосипедизам од врвниот бренд, италијанската Але'!
На време за нашиот роденден :)
Одлична причина за 20% ПОПУСТ

Corsa
Овој модел има повеќе-панелска конструкција со користење на посебна плетка при конструкцијата - за конзистентна компресија на мускулите. 

Мрежестиот систем за стабилност во долниот дел на ногавиците, овозможува цврста поставеност - без чувство на рестрикција при возењето.
Дизајнот вклучува и рефлектирачки елементи за зголемена видливост и безбедност во сообраќајот.

Тежина: 175 грама
Препорачан температурен опсег: 18°/30°С
Перниче: 4h

Состав
Главен материјал: 80% полиамид, 20% еластан
Други панели и прерамки: 75% полиамид, 25% еластан

За перничето: 4HF
Конструирано од еластичен микрофибер со „мемори подлога“ стратешки поставена на контактните точки.
Во перинеалната и ишиалната област, максималната густина на перничето е 90-килограмска - калибрирана и дишлива на сите точки и овозможува максимална заштита од удари и стресови при возење по патот. 
Централниот канал е дизајниран да ги заврши нервните завршетоци - за подобра поддршка и при подолги возења.
Страничните делови се флексибилни и го следат движењето на телото за време на педалирање и се конформираат на анатомијата на возачот - за висок комфор.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: ale, corsa