Ale Master 2.0
Кошничката е празна!
Најпродавани

Ale Master 2.0

Ale Master 2.0
Ale Master 2.0 Ale Master 2.0 Ale Master 2.0 Ale Master 2.0 Ale Master 2.0
Бренд: Ale
Код на производот: ale
Достапност: 4
8,500ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Нов бренд во нашето портфолио - облека за велосипедизам од врвниот бренд, италијанската Але'!
На време за нашиот роденден :)
Одлична причина за 20% ПОПУСТ

Master 2.0: дишливост и УВ-заштита!

Вашиот избор ако сакате комфор! Овој модел е изработен со цел да има врвен фит и функционалност - за секој возач, за било какви возења. Материјалот кој се користи во неговата изработка, нуди умерена компресија на мускулите и висока УВ заштита, а кројот без ластик во долниот дел на ногавиците оддава сигурност, но и лесно движење!

Тежина: 170 грама
Препорачан температурен опсег: 18°/30°С
Перниче: 8h

Состав
Главен материјал: 71% полиамид, 29% еластан
Заден дел: 75% полиамид, 25% еластан
Прерамки: 88% полиамид, 12% eластан

 

За перничето: 8HF
Конструирано од еластичен микрофибер со „мемори подлога“ стратешки поставена на контактните точки.
Во перинеалната и ишиалната област, максималната густина на перничето е 120-килограмска - калибрирана и дишлива на сите точки и овозможува максимална заштита од удари и стресови при возење по патот. 
Централниот канал е дизајниран да ги заврши нервните завршетоци - за подобра поддршка и при подолги возења.
Страничните делови се флексибилни и го следат движењето на телото за време на педалирање и се конформираат на анатомијата на возачот - за висок комфор.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:



Клучни зборови: ale, master 2.0