Ale K-Coldblack 2.0
Кошничката е празна!
Најпродавани

Ale K-Coldblack 2.0

Ale K-Coldblack 2.0
Ale K-Coldblack 2.0 Ale K-Coldblack 2.0 Ale K-Coldblack 2.0 Ale K-Coldblack 2.0 Ale K-Coldblack 2.0 Ale K-Coldblack 2.0
Бренд: Ale
Код на производот: ale
Достапност: 6
9,400ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Нов бренд во нашето портфолио - облека за велосипедизам од врвниот бренд, италијанската Але'!
На време за нашиот роденден :)
Одлична причина за 20% ПОПУСТ

K-Coldblack 2.0: дишливост и УВ-заштита

Модел кој е дизајниран да ја намали апсорпцијата на сончева светлина, да превенира насобирање на топлина и да даде одлична УВА и УВБ заштита. Аплицирањето на „Coldblack“ технологијата го носи овој модел на друго ниво!
Анатомски крој и ергономска рафинираност: оформените панели на нозете, на крајот на ногавиците го имаат S-Stability системот за одличен фит!
Прерамките се конструирани со мек микрофибер за комфор и стабилност, а нивната конструкција е многу компактна и со мал волумен над 'рбетниот столб, што овозможува одржување на чувство на свежина кај возачот и при подолги возења и во најтоплите денови - минимизирајќи ја тежината врз кожата колку што е можно повеќе. 
Дизајнот вклучува и рефлектирачки елементи за зголемена видливост и безбедност во сообраќајот.

Тежина: 150 грама
Препорачан температурен опсег: 18°/35°С
Перниче: 8h

Состав
Главен материјал: 80% полиамид, 20% еластан
Околу половината: 62% полиамид, 36% еластан, 2% други влакна
Грб: 84% полиамид, 16% еластан
Ногавици во долен дел: 78% полиамид, 22% eластан, со силиконизиран додаток


За перничето: Klima 8HF
Конструирано од еластичен микрофибер со „мемори подлога“ стратешки поставена на контактните точки.
Во перинеалната и ишиалната област, максималната густина на перничето е 120-килограмска - калибрирана и дишлива на сите точки и овозможува максимална заштита од удари и стресови при возење по патот. 
Централниот канал е дизајниран да ги заврши нервните завршетоци - за подобра поддршка и при подолги возења.
Страничните делови се флексибилни и го следат движењето на телото за време на педалирање и се конформираат на анатомијата на возачот - за висок комфор

 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: ale, k-coldblack 2.0