Ale Enjoy
Кошничката е празна!
Најпродавани

Ale Enjoy

Ale Enjoy
Ale Enjoy Ale Enjoy Ale Enjoy Ale Enjoy Ale Enjoy
Бренд: Ale
Код на производот: ale
Достапност: 6
5,700ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Нов бренд во нашето портфолио - облека за велосипедизам од врвниот бренд, италијанската Але'!
На време за нашиот роденден :)
Одлична причина за 20% ПОПУСТ

Enjoy - уживајте во сите возења!

Повеќенаменски дрес во кој се споени безвременски комфор и високи перформанси, благодарение на лесните и дишливи материјали, како и ултра-комфорниот, растеглив фит. Умниот дизајн и конструкција употребуваат материјал кој е лесен и комфорен за носење и при директен контакт со кожата, со чувство на свежина, а ракавите пак, чии завршетоци се без шевови - допринесуваат во тоа чувство на оптимален фит. Патентот лесно се движи - за лесно манипулирање при возењето, на дресот има рефлектирачки материјали за дополнителна видливост и безбедност при возењето во сообраќајот, а во задниот дел трите џеба ја зголемуваат и практичноста.

Тежина: 100гр
Препорачан температурен опсег: 20°/35°С

Состав
Главен материјал: 85% полиестер, 15% еластан
Ракави: 88% полиестер, 12% еластан

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: ale, enjoy