Ale Sauvage
Кошничката е празна!
Најпродавани

Ale Sauvage

Ale Sauvage
Ale Sauvage Ale Sauvage Ale Sauvage Ale Sauvage Ale Sauvage
Бренд: Ale
Код на производот: ale
Достапност: 9
5,700ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Нов бренд во нашето портфолио - облека за велосипедизам од врвниот бренд, италијанската Але'!
На време за нашиот роденден :)
Одлична причина за 20% ПОПУСТ

Sauvage - Елечето!

Дишлив, отпорен на ветер, лесно одбива вода...!

Лесен додаток на облеката - кој си го наоѓа своето место, при променливи временски услови, како и при долго симнување/возење надолу, во текот на целата година! Елечето се пакува во својот џеб и лесно го собира во некој од џебовите на дресот. Дизајнот е надополнет со многу квалитетен и издржлив патент, како и рефлектирачки елементи кои помагаат во Вашата видливост и безбедност во сообраќајот. 

Тежина: 90гр
Препорачан температурен опсег: 10°/25°С

Состав
Главен материјал: 100% полиестер
Странични панели, џеб: 88% полиестер, 12% еластан 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: ale, sauvage