Ale Velocity HD2
Кошничката е празна!
Најпродавани

Ale Velocity HD2

Ale Velocity HD2
Ale Velocity HD2 Ale Velocity HD2 Ale Velocity HD2 Ale Velocity HD2 Ale Velocity HD2
Бренд: Ale
Код на производот: ale
Достапност: 2
13,800ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Нов бренд во нашето портфолио - облека за велосипедизам од врвниот бренд, италијанската Але'!
На време за нашиот роденден :)
Одлична причина за 20% ПОПУСТ

Velocity HD2: дишливост, леснотија, УВ заштита!

Технички, ергономски - создадени за перформанси! Овој модел е највисоката класа на Але', „поминат“ низ испитувања во воздушен тунел, со докажани аеро перформанси. Главниот материјал оддава чувство на леснотија и е скоро неприметлив на Вас, со таргетирани компресиони точки, а целосната конструкција овозможува врвна стабилност и позиционираност додека сте на велосипедот. 

Тежина: 180г.
Температурен опсег: 18°/30°С
Перниче: 8h+ evo

Материјали: 
Главен материјал: 53% полиамид, 47% еластан
Седален панел, преден панел: 71% полиамид, 29% еластан
Заден панел: 83% полиестер, 17% еластан
Прерамки: 63% полиамид, 23% полиестер, 14% еластан

За перничето: 8h+EVO
Еластичен микрофибер со подлога која се прилагодува на Вас и стратешки позиционирани контактни точки. Максималната густина од 120kg/m³ на перничето е калибрирана и дишлива на целата покривна површина и овозможува врвна заштита од удари при возењето. Централниот канал овозможува заштита на нервните завршетоци и тоа дава подобрена поддршка и на подолги растојанија. Странично оформените панели се флексибилни и го следат телото при педалирањето, адаптирајќи се на Вашата анатомија за највисок комфор

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: ale, velocity