Ale Pro Race Strong
Кошничката е празна!
Најпродавани

Ale Pro Race Strong

Ale Pro Race Strong
Ale Pro Race Strong Ale Pro Race Strong Ale Pro Race Strong Ale Pro Race Strong Ale Pro Race Strong
Бренд: Ale
Код на производот: ale
Достапност: 2
12,500ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Pro Race Strong: дишливост, леснотија, УВ заштита!

Анатомски дизајниран модел, конструиран со многу отпорни странични панели од Dyneema® материјалот - за заштита од кинење. Овој модел овозможува конзистентна компресија, но при тоа е исто и фин, мек и дишлив! За гарантиран, врвен фит, ниту поставеноста на прерамките не е случајна - за бескомпромисна стабилност и оптимална позиционираност.

Тежина: 180г.
Температурен опсег: 18°/30°С
Перниче: Velocity 8hf

Материјали: 
Главен материјал: 78% полиамид, 22% еластан
Страничен панел: 58% полиамид, 32% еластан, 10% полиестер
Заден панел: 83% полиестер, 17% еластан
Прерамки: 63% полиамид, 23% полиестер, 14% еластан

За перничето: Velocity 8hf
Развиено со пена со отворени ќелии и густина од 100 kg/m3, како и дебелина до 12мм, за одлична заштита при возењето. Перфорацијата со дупки до 3мм, во голема мера ја зголемува дишливоста и протокот на воздух - за пријатно чувство на свежина. Формата на оваа подлога ја подобрува поддршката при седењето, а каналот во средината ги заштитува нервните завршетоци и дава подобро чувство и при подолги возења. 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: ale, pro race strong, dyneema