Ale Onda
Кошничката е празна!
Најпродавани

Ale Onda

Ale Onda
Ale Onda Ale Onda Ale Onda Ale Onda
Бренд: Ale
Код на производот: ale
Достапност: 6
7,000ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Нов бренд во нашето портфолио - облека за велосипедизам од врвниот бренд, италијанската Але'!
На време за нашиот роденден :)
Одлична причина за 20% ПОПУСТ

Onda!
Дишливост, УВ заштита, мала тежина...

Опремете се за Вашата најдобра и најкофморна сезона досега. Овој многу дишлив дрес со брановиден дизајн е изработен од ултра-лесен, микроперфориран материјал, кој е мешавина на карбон и синтетика - за врвен фит и перформанси, а дополнително, со вградена УВ заштита. Идеален модел за жешките летни денови! Ракавите со својот дизајн и конструкција дополнителни допринесуваат во аеродинамиката, а силиконизираниот крај на половината обезбедува стабилен фит независно дали сте или не на седиштето при педалирањето. Трите задни џеба помагаат во практичноста, а рефлектирачките елементи - допринесуваат во безбедноста во сообраќајот.

Тежина: 105гр
Препорачан температурен опсег: 18°/30°С

Состав
Главен материјал: 90% полиестер, 10% еластан
Заден дел: 90% полиестер, 6% еластан, 4% други влакна
Под ракав: 96% полиестер, 4% еластан
Ракави: 81% полиестер, 19% еластан

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: ale, onda