Nalini Crit 3L Jacket
Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini Crit 3L Jacket

Nalini Crit 3L Jacket
Nalini Crit 3L Jacket Nalini Crit 3L Jacket Nalini Crit 3L Jacket
Бренд: Nalini
Код на производот: nalini
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Ова е горен дрес од есен/зима колекцијата на Налини. Има двојна намена всушност: може да се носи како лесна јакна или пак како дрес - во зависност секако од условите, но со адекватна заштита и против првите капки дожд. 3-слоен материјал со мембрана се користи во најекспонираните делови од овој дрес, додека деловите во внатрешната страна на рацете, страничните делови и грбот - направени се од топол, растеглив и комфорен материјал. 

Дизајнот е атрактивен, со забележлив патерн, за што подобра видливост и безбедност, во што помагаат и дополнителни рефлектирачни детали инкорпорирани во него.

Основни карактеристики:
- Јакна со 3-слојна мембрана,
- ергономски, „реглан“ крој,
- патент во целата должина, со заштита во внатрешниот дел,
- 3 асиметрични делови во задниот дел, плус дополнителен џеб, „невидлив“, кој е направен од водоотпорен материјал,
- џеб со патент, во внатрешниот, преден дел,
- рефлектирачни детали под и над задните џебови,
- комфорен, еластичен и растеглив материјал во предниот дел околу половината,
- еластичен, силиконизиран грип во задниот дел околу половината...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini, crit