Millet Fitz Roy Pants
Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Fitz Roy Pants

Millet Fitz Roy Pants
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 2
7,900ден.
3,950ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Навлечни панталони за заштита од вода и ветер!
Уште само во М и Л големина
Одлична цена со 50% ПОПУСТ!!


Овие панталони се направени од мекиот и лесен 2,5L DRYEDGE™ ALL WEATHER материјал – со што се добива модел отпорен и на износување. Лесно се пакуваат во ранецот и секогаш се подготвени да ве заштитат од вода (материјалот има отпорност на вода од 10000мм) и ветер. „Регулар“ фитот му дава приоритет на комфорот, а ергономскиот дизајн – овозможува слобода во движењето.
Еластичниот појас лежи несметано под појасот за качување, а целосниот патент од страна и велкро затегнувањето над глуждовите овозможува лесно и брзо облекување на панталоните врз чевлите со дерези – во моменти кога се влегува во посериозна планинска средина.

Тежина: 450 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet fitz roy