Black Diamond Liquid Point Shell
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Liquid Point Shell

Black Diamond Liquid Point Shell
Black Diamond Liquid Point Shell Black Diamond Liquid Point Shell
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 4
18,500ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Хардшел јакна дизајнирана со цел да биде што полесна, а со сите квалитети кои ги очекувате од модел со Gore-Tex водоотпорна мембрана!

Капуљачата се подесува во ширина, а лесно по потреба се навлекува преку кацигата. Дополнително, со замка околу половината, јакната и на тој начин може да се затвори/затегне, а за пофина терморегулација при поголем напор - може да се подотворат и патентите под пазувите.

Материјал: GORE-TEX Paclite 2.5L, 75d со дополнителен водоодбивен финиш (125 g/m2, 100% Polyester) 
Тежина: 390 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, liquid