Black Diamond Stormline Stretch Rain Shell
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Stormline Stretch Rain Shell

Black Diamond Stormline Stretch Rain Shell
Black Diamond Stormline Stretch Rain Shell Black Diamond Stormline Stretch Rain Shell Black Diamond Stormline Stretch Rain Shell
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 2
9,500ден.
7,600ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

На залиха уште само М и ХЛ големина.
Одлична цена со 20% ПОПУСТ

Хардшел јакна за заштита од непогодни временски услови, како во планинска, така секако и во урбана средина: изработена со заштитната мембрана на Блек Дајмонд - отпорна на вода и ветер, а секако и дишлива.

Моделот има отвори со патент под пазувите за подобра терморегулација при потопли периоди или активности со посилно темпо, два џеба на патент, водоотпорен целосен патент... Покрај тоа, делот под пазувите е иразботен од растеглив материјал за дополнителен комфор и слобода при движењето, а капуљачата лесно може да се постави преку шлем, кога би се движеле преку потехнички терен и би имале потреба од таква соодветна заштитна опрема. 
Исто така, со еластична замка, јакната може да се затегне и во делот под половината - како заштита од ветер и наноси на снег...

Јакната може да се спакува во својот џеб, а при тоа има и соодветна сошиена замка, преку која со карабинер може да се закачи за појасот...

Материјал: BD.dry™ 2.5L 
Водоотпорност/дишливост: 10,000 mm / 10,000 g/m2/24hr
Тежина: 320 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, stormline