Black Diamond Approach Down Hoody
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Approach Down Hoody

Black Diamond Approach Down Hoody
Black Diamond Approach Down Hoody Black Diamond Approach Down Hoody Black Diamond Approach Down Hoody Black Diamond Approach Down Hoody
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 3
19,000ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Ултралесен, термо слој со пердуви - компактен и комфорен, се пакува во многу мал волумен и е погоден за секој тип планински авантури!

Надворешниот материјал е ултралесен рипстоп - со еколошки пристап и супериоридно издржлив, водоодбивен материјал.
(Поточно: 10Dx7D Lightweight nylon woven with GTT Empel Breathable Water Protection (26gsm, 100% nylon))

Внатрешниот материјал е премиум 850-полнење, со голема волуменозност за да овозможи топлина, а многу мал волумен при пакувањето.
(Поточно: [За изолацијата] 800 Fill Power Goose Down (90% Down, 10% Feather, White Goose Down), [За поставата] 10D lightweight nylon woven with DWR (29gsm, 100% nylon))
 
Тежина: 250 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, approch