Nalini Wind Base Layer
Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini Wind Base Layer

Nalini Wind Base Layer
Nalini Wind Base Layer Nalini Wind Base Layer
Бренд: Nalini
Код на производот: nalini
Достапност: 10
3,300ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Основен слој, чиј преден дел е направен од материјал кој е отпорен на ветер - квалитет кој и тоа како е потребен во постудените периоди од годината.

Спортската облека често се произведува од материјали кои имаат одлични термоизолациони квалитети, но во случај на воздушно струење, а тоа е нешто што постојано се доживува на велосипед - тој квалитет се намалува и потребен е некој и многу тенок слој како лесна ветровка од горе или пак ваков основен слој од долу - облеката да ги врати своите изолациони квалитети.

Задниот и страничните делови пак на овој основен слој се направен од полиестер со мек/памукест допир со кожата.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini, wind, base layer