Black Diamond Solution 150 Merino
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Solution 150 Merino

Black Diamond Solution 150 Merino
Black Diamond Solution 150 Merino Black Diamond Solution 150 Merino Black Diamond Solution 150 Merino
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 1
6,200ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Сите одлично функционални системи, пред се' - имаат добра основа!
Ова е причината зошто дизајнирањето и конструирањето на основен слој во својот систем на облека, американската компанија Блек Дајмонд, го зема многу сериозно.

Решение: моделот Солушн 150.

Овој модел го користи иновативниот и патентиран материјал на NuYarn - растеглива мерино волна, која е посилна, потопла и се суши побрзо од другите мерино волни, користејќи технологија на омотување на најлонска база со екстра-фино мерино влакно. Оваа технологија овозможува супериорна терморегулација и менаџирање на влага/пот, на што се надополнува и природната отпорност кон бактерии и мириси, што ги прави овие модели одличен избор за комфор при директен контакт со кожата, при активности со силен интензитет во планините. 

Материјали: 78% Мерино волна, 22% полиестер
Тежина: 150 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, solution, merino