Grivel G10 полуавтоматски
Кошничката е празна!
Најпродавани

Grivel G10 полуавтоматски

Grivel G10 полуавтоматски
Бренд: Grivel
Код на производот: Grivel
Достапност: 3
8,000ден.
 
   - ИЛИ -   

Дерези со 10 запци, погодни како за почетници, така и за редовни уживатели во планините!

Г10 е модел на дереза, како за почетници, така и за експерти. Тие се со малку заоблени, челични 10 запци - 4 во задниот, а 6 во предниот дел, кои не се предолги, се’ со цел движењето да биде полесно. Компактни - лесни за пакување во ранец, доаѓаат со конектор преку кој се подесува соодветната големина согласно чевлите, како и со докажаниот проактивен, флексибилен систем, за заштита од насобирање на снег под чевлите и против несакано пролизгување поради тоа.

Намена: класично планинарење
Материјал: челик
Сертификати: ЦЕ ЕН 893, УИАА 153
Тежина: 770 грама
Подесувачки модел за големини на чевли: 35-46

Кратко претставување на цепините, дерезите и аксесоарите за нив, достапни во нашиот продажен центар:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Grivel, G10