Black Diamond Half Dome
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Half Dome

Black Diamond Half Dome
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 1
3,800ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Модел на шлем за планинарење и алпинизам, кој со години е докажан партнер во авантурите на илјадници вљубеници во планините.

Овој пат, достапен во нашиот продажен центар во својата најнова верзија!

Редизајниран, со нов, понизок профил, со посуптилно решение на системот за прикачување на челната лампа и воопшто покомфорен и поедноставен: гуртните за затегнување на главата се со нов дизајн - за поголема ефикасност и безбедност при качувањето!

Тежина:
С/М: 330 грама
М/Л: 350 грама

Обем:
С/М: 50-58цм
М/Л: 56-63цм

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, half dome