Grivel G12 класични
Кошничката е празна!
Најпродавани

Grivel G12 класични

Grivel G12 класични
Бренд: Grivel
Код на производот: grivel
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Докажани дерези со 12 запци, за било какви авантури во планините!

Г12 е „Кралот на дерезите“ - дерези кои се користат за искачување планини насекаде во светот. Ова е модел со 12 запци, од кои 8 во предниот, а 4 во задниот дел - кои овозможуваат совршена стабилност и контрола, во било кои услови на снег и мраз.

Во долниот дел, под чевлите, поставен е „Антибот“ системот, кој со својата флексибилност го избуткува снегот кој се собира под чевлите и помага да не дојде до пролизгување поради тоа.

Намена: техничко планинарење, качување
Материјал: челик
Сертификат: ЦЕ ЕН 893, УИАА 153
Тежина: 970 грама
За големини на чевли: 36-47

Што вели еден од најдобрите алпинисти, Ерве Бармас за овој модел:
„Со години веќе Г12 секогаш се во мојот ранец! Тоа е „перформанс“ модел за секаков тип на терен - алатка кој ја испиша историјата на алпинизмот и која допрва има можност да донесе револуција. Неразделни сме.“

Кратко претставување на цепините, дерезите и аксесоарите за нив, достапни во нашиот продажен центар:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: grivel, g12