Grivel G1 полуавтоматски
Кошничката е празна!
Најпродавани

Grivel G1 полуавтоматски

Grivel G1 полуавтоматски
Бренд: Grivel
Код на производот: grivel
Достапност: 1
6,700ден.
 
   - ИЛИ -   

Дерези со 10 запци, погодни за почетници, но и за било кој - кој има потреба од дерези за поминување на помалку технички предели.

4 од запците се во задниот, а 6 во предниот дел, а деловите се поврзани со флексибилна плочка (преку која се подесува потребната големина) - за да може да одговара на секаков тип на чевла.

Овој модел доаѓа и со „Антибот“ системот за заштита од насобирање на снег под чевлите и против несакано пролизгување поради тоа. Се работи за едноставен, лесен и компактен модел - кој сепак не е без основно потребните технички карактеристики!

Намена: класично планинарење
материјал: челик
Сертификати: ЦЕ ЕН 893, УИАА 153
Тежина: 740 грама
Големини: 36-44

Кратко претставување на цепините, дерезите и аксесоарите за нив, достапни во нашиот продажен центар:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: grivel, g1