Black Diamond LiteWire red
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond LiteWire red

Black Diamond LiteWire red
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 12
600ден.
 
   - ИЛИ -   

Карабинер чија специјална конструкција и процес на изработка, овозможуваат тежината да биде сведена на минимум, а од друга страна, да биде одлично издржлив - во точките на контакт каде тоа особено е потребно.

Оптимизиран за различни потреби на прикопчување - од одлично лежење на гуртните на френдовите на пример кои би биле поставени на него, до неприкосновено лесно прикопчување на јажето, благодарение на новата геометрија во делот на носот...

Сила при затворена вратичка: 24kN
Отвор на вратичка: 23мм
Сила на мала оска: 8kN
Сила при отворена вратичка: 8kN

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, litewire