Black Diamond Zone
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Zone

Black Diamond Zone
Black Diamond Zone Black Diamond Zone
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 10
8,200ден.

Достапни опции


* UK Големини:

 
   - ИЛИ -   

Модел за тешки качувачки сесии!

Овој модел, со две лепенки како систем за затегнување, го користи комфорот и дишливоста на моделот Моментум, а формата посветена на високи перформанси на моделот Шедоу. Со оваа комбинација, се добива сериозен модел, конструиран за перформанси, како во сала, така и на карпа.

Зоун ја користи т.н. „Инженерска плетка“ - технологија на Блек Дајмонд која овозможува зонска, наменска конструкција: растегливост, на едно место каде е тоа потребно или пак поддршка, на друго место каде е тоа потребно, како и одлична дишливост, со што Ви се овозможува да се посветите силно на Вашите проекти, без да се грижите за прегревање во делот на стопалата. 

Зоун има надолна, агресивна конструкција, а ја користи „Фјуз“ гумата - изработена на посебен начин за да овозможи конзистентност и комфор. На патиката има соодветни и странични додатоци со гума, за дополнително триење кога се користат и други делови од стопалото, а не само предниот, а конструкцијата со среден флекс пак, додава баланс на чувствителност и моќ!

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Zone