Black Diamond Freerider
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Freerider

Black Diamond Freerider
Black Diamond Freerider Black Diamond Freerider
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 6
1,400ден.
 
   - ИЛИ -   

Торбичка за магнезиум, која познатиот американски качувач, Алекс Хонолд, ја користеше при историското, соло искачување на насоката Фрирајдер (IV, 5.13) на Ел Капитан во САД. 

Торбичката има класична, цилиндрична форма, поставена е со поларест материјал во внатрешниот дел и има замка со која може да биде затворена. На нејзе исто така има и позиција за поставување за четкичка за чистење на фаќалиштата, а доаѓа и со гуртна за затегнување околу половината.

Дел од продажбата на оваа вреќичка, Блек Дајмонд ги уплаќа на сметката на Хонолд Фондацијата, која е начин преку кој Алекс Хонолд помага во проекти кои користат сончева енергија...

Тежина: 83 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, freerider