Black Diamond Vision Blue
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Vision Blue

Black Diamond Vision Blue
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 3
5,900ден.
 
   - ИЛИ -   

Black Diamond VISION

Лесен. Издржлив. Одличен избор за авантури во текот на целата година, независно на типот на качување.

Ова е најиздржливиот модел на шлем за качување, од американската компанија Блек Дајмонд, конструиран во голем дел од пена, а поточно физуја од експандиран полипропилен, експандиран полистирен и АБС обвивка. Оваа комбинација овозможува овој модел да тежи само 215 грама!

Подобрени се страничното и заднинското покривање, кои со тоа даваат ново ниво на заштита, а стратешки поставените вентилациски влезови и канали пак, овозможуваат добар проток на воздух - нешто што е посебно потребно во топлите денови.

Во внатрешноста се поставени перничиња на лепеники - за лесно миење и одржување на хигиена, а од надворешниот дел, во самата конструкција се интегрирани и клипови за челна лампа.

Големинa:
М/Л: 58-63цм

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, vision