Black Diamond Kid's Momentum
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Kid's Momentum

Black Diamond Kid's Momentum
Black Diamond Kid's Momentum Black Diamond Kid's Momentum
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 4
3,300ден.
 
   - ИЛИ -   

Black Diamond Kid's Momentum

Детски појас за качување од американската компанија Блек Дајмонд - со лесно подесливи токи, за брзо затегнување и олабавување на гуртните околу телото и нозете (вкупно три токи во овој модел: една тока околу половината и по една на двете нозе).

Погоден за секаков тип на качување, Моментум од секогаш бил најпродаваниот универзален и сенаменски модел на појас за качување!
Појасот е исто така и многу комфорен - погоден и за долго обезбедување/качување.

Детскиот појас секако ги има сите карактеристики и квалитети како појасот за возрасни. Единствена разлика е само големината. :)

Една големина
Околу половина: 56-69цм
Околу нозе: 41-51цм

Тежина: 240 грама

Материјали:
Ny.210D ripstop, Poly 400D ripstop

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, kid's, momentum