Black Diamond Capitan
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Capitan

Black Diamond Capitan
Black Diamond Capitan Black Diamond Capitan Black Diamond Capitan Black Diamond Capitan
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Капитан - модел чие има кажува се'!
Американската компанија Блек Дајмонд, со овој модел на кацига Ви нуди заштита која може да издржи малтретирање какво што само Ел Капитан може да ви подготви. 

Многу издржлив модел, со додадена заштита во страничните и задниот дел, но - и многу лесен, компактен, со комфор за цел ден!

Посебно подготвена конструкција која е комбинација од експандиран полипропилен, експандиран полистирен и АБС обвивка - стратешки поставени да ги задоволат и најригорозните безбедносни сертификати.

Дизајнот овозможува одлична вентилација, перничињата кои се поставени во внатрешниот дел за дополнителен комфор може да се вадат за перење, а во самата конструкција има интегрирани држачи за челна лампа.

Врв! :)

Во моментов достапен само во големина С/М (53-59цм)
Тежина за таа големина: 295 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, capitan