Julbo Mars
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Mars

Julbo Mars
Julbo Mars Julbo Mars
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 1
3,700ден.
2,770ден.
 
   - ИЛИ -   

Стил и комфор - за рекреативни скијачи и бордери!

Уште само 1 на залиха!
Одлична цена со 25% ПОПУСТ!

Овој модел на франуцската компанија Жулбо (JULBO) е дизајниран за рекреативни скијачи и бордери, кои бараат висок квалитет, достапни цени и модел кој е во тек со последните стилски трендови. 
Оваа рамка е со комфорен фит за корисници со големо лице, доаѓа со вентилирани, цилиндрични леќи - за оптимално прегледно поле, а огледалните леќи и стилот кој оддава сигурност - додаваат допадлив момент во опремата на рекреативните скијачи и бордери!

Технички карактеристики
-Проток на воздух: низ рамката е овозможен проток на воздух, со што се помага против замаглување
-Анатомска конструкција: во конструкцијата постојат специјални засеци, со кои се овозможува поголема флексибилност и одличен фит
-Слој против замаглување: од внатрешната страна на леќите има дополнителен слој кој помага против замаглување
-Двојни, цилиндрични леќи
-Двојно подесување на ластикот: на ластикот има две токи, со кои се овозможува симетрично подесување - со многу леснотија
-Сунѓер со двојна густина: Два слоја сунѓер кои даваат оптимален комфор, како и помош во апсорпција на удари, при што внатрешниот е помек на допир со кожата
-Ластик кој е компатибилен со сите видови на шлемови за скијање/бордање
-Вентилација на леќите: Дополнителна вентилација низ самите леќи, за уште подобра превенција против замаглување.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, mars