K2 Thrive white
Кошничката е празна!
Најпродавани

K2 Thrive white

K2 Thrive white
K2 Thrive white K2 Thrive white
Бренд: K2.
Код на производот: k2
Достапност: 4
5,500ден.
4,400ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Шлем за скијање и бордање со суптилен визир, кој исто така е сертифициран и како модел за велосипедизам.

Овој модел доаѓа со цврста АБС конструкција и тоа е гаранција дека ќе биде издржлив долго време, а и ќе изгледа добро и по долго користење. Од внатрешна страна, поставена е лесна 
ЕПС пена, за заштита на Вашата глава од удари.

Од внатрешна страна исто така има и целосна постава, која е комфорна на допир, по потреба може да се отстрани (за перење или шлемот да се користи со велосипед на пример), а е дишлива и ја движи влагата кон надвор, за фини чувство на комфор. 

K2Dialed фит системот за затегнување, овозможува подесување независно на формата на главата. Ова е ергономски систем со тројна функција, чиј интерфејс на многу едноставен начин постигнува одличен, Ваш личен фит. 

Во ЕПС-от постојат канали за вентилација со кои се овозможува уште подобро движење на влагата или пак и одвишокот топлина - за целодневен комфор.

Достапни се 2 големини:
М: 55-59цм
Л/ХЛ: 59-62цм

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: k2, thrive