Julbo Run Polarized 3
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Run Polarized 3

Julbo Run Polarized 3
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
7,100ден.
5,320ден.

Уште само 1 на залиха
Одлична цена со 25% ПОПУСТ

Модел со широко поле на прегледност, одличен фат околу главата и лицето и ергономски контактни површини во делот на носот (флексибилни и шок-апсорбирачки) и околу главата - ќе заборавите дека ги носите на себе!

Овој модел е со леќа со ниво на заштита 3 - но исто така и поларизирана! 
Поларизираните леќи особено се препорачуваат за активности кои се одвиваат во средини каде покрај силна сончева светлина, исто така има и изразена рефлексија - покрај или на вода, снег...
Таа „пропушта“ малку повеќе светлина низ нејзе во споредба со Спектрон 4 леќата, но со тоа нуди и уште поголема „универзалност“ - може да се користи за поширок спектар на спортови, каде што не е потребно толку затемнување.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, run