Julbo Explorer 2.0 RVP2-4
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Explorer 2.0 RVP2-4

Julbo Explorer 2.0 RVP2-4
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 1
9,800ден.
 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха уште само еден број.
Одлична цена со 25% ПОПУСТ.

Побрзо, посилно и повисоко: алпинизмот во високите планини се менува, а тоа се случува и со еден од најпрепознатливите модели на Јулбо.
Еден од најпрепознатливите, продаваните/докажаните модели за планински спортови на Јулбо - „Експлорер“ сега е поергономски, има подобра вентилација, покомпактен е и - постилски...
Нови врвови во перформансите! 

Со широка заштита околи очите/лицето (за максимална прегледност), странични штитници (кои штитат од сончево зрачење и отсјај кој би дошол од страните) кои можат да се отстранат по потреба, подесливи рамки во сите правци за што подобро опфаќање и прицврстување/подесување и леќи со неверојатна заштита од влијанието на сонцето - овие очила се дизајнирани за екстремни услови и без компромис.

Доаѓаат со подеслива врвка.

Овој модел на Експлорер 2.0 е со докажаните реактивни - полихроматски леќи со ниво на заштита од 2 до 4.
Тоа е леќа која за брзо време, во зависност од осветленоста/делот од денот, се затемнува или осветлува овозможувајќи очилата да се користат во широк опсег на светлина. Тие дополнително имаат и внатрешен слој против замаглување, како и надворешен слој против замачкувања кој исто така служи и како слој преку кој влагата брзо поминува преку видното поле. 
 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, explorer