Julbo MonteRosa SP4
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo MonteRosa SP4

Julbo MonteRosa SP4
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
5,200ден.
 
   - ИЛИ -   

Уште една класика на Julbo - посветена на жените: МонтеРоса!

Подеднакво едноставен за користење како во високите планини и екстремните услови, така и во секојдневието и „урбаните џунгли“.
Страничните штитници можат по потреба да се вадат - нудејќи при тоа совршена адаптибилност на временските состојби. 

Многу лесен модел на очила, техничи совршена - со висока заштита од сончевите зрачења и рефлексии, комбинирана со стил и едноставност!

Овој модел на МонтеРоса е со Спектрон 4 леќа на Јулбо! 
Тоа е поликарбонатна леќа со антирефлектирачки слој на нејзе - го подобрува визуелниот комфор со елиминација на непосакуваните рефлексии. Се препорачува за спортови во кои постои експонираност на силна светлина со дополнителна рефлексија.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, monterosa