Julbo Fury SP3CF pink
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Fury SP3CF pink

Julbo Fury SP3CF pink
Julbo Fury SP3CF pink Julbo Fury SP3CF pink
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 2
6,100ден.
 
   - ИЛИ -   

FURY е модел кој со својот забележителен и радикален стил, широки цилиндрични леќи и совршена вентилација - е направен за брзина! Лесни и дизајнирани да имаат добар фит под било кој шлем, ова е модел кој нуди грип со врвен квалитет. Острите линии совршено одговараат на последните трендови во велосипедизмот и ги истакнуваат технолошките квалитети и перформанси на овие очила. Леќата нуди совршено чист поглед и заштита.

Други детали:

- Флексибилен, шок-апсорбирачки вметок во делот над носот
- Еластомерските вметоци на страничните краеви го прават овој модел полесен и покомфорен,
- Целосна вентилација: структурата на очилата е со голема можност за вентилација, со што се овозможува целосна циркулација на воздухот и се спречува замаглување,
- Во страничниот дел од рамката се користи ексклузивен мек/комфорен материјал, кој не се закачува/лепи на косата, а нуди совршен грип и комфор,
- Панорамски поглед: широката површина на леќата овозможува максимална прегледност во сите правци,
- Целосна покриеност: максимална заштита од Сонцето во екстремни услови.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, fury