Campagnolo Chorus 12s DB
Кошничката е празна!
Најпродавани

Campagnolo Chorus 12s DB

Campagnolo Chorus 12s DB
Бренд: Campagnolo
Код на производот: Campagnolo
Достапност: 1
93,600ден.
 
   - ИЛИ -   

Корус групата за 12-брзински системи за диск кочници, од италијанската компанија Кампањоло, е нов пример за систем со високи перформанси! Возачите кои ги почитуваат производите на Кампањоло од високата класа, секогаш ги посакувале деловите на опремата од групата Корус - посебно поради нивниот одличен сооднос на цена и перформанси.

Не се правени никакви компромиси помеѓу оваа група и главните предности на Супер Рекорд и Рекорд 12-брзинските системи. Како надополнување на ова, Корус доаѓа со сосема нова опција на пренос: Ултра Торк со однос 32/48, покрај постоечките 34/50 и 36/52, а новина е и можноста за избор на курбла од 165мм. Ова, во комбинација со посебно подготвените касети 11-29, 11-32 и 11-34, ја прави Корус групата идеален избор на возачи кои сакаат да имаат извор за сеопфатно друмско искуство.

Групата за диск кочници од оваа класа, која ние Ви ја нудиме од залиха во нашиот продажен центар, се состои од следните делови:

Кампањоло Корус 12с преден менувач
Кампањоло Корус 12с заден менувач
Кампањоло Корус 12с пренос 36/52 или 34/50 (по Ваш избор) со 172.5мм курбла
Кампањоло Корус 12с Шифтери/хидраулика систем на кочници
Кампањоло Корус 12с касета 11-32 или 11-34 по Ваш избор
Кампањоло Корус 12с ланец
Кампањоло АФС ротори 160мм

 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: campagnolo, chorus, 12s, db, disc