Campagnolo SR EPS 12s DB
Кошничката е празна!
Најпродавани

Campagnolo SR EPS 12s DB

Campagnolo SR EPS 12s DB
Бренд: Campagnolo
Код на производот: campagnolo
Достапност: 1
315,000ден.
 
   - ИЛИ -   

Потребата да се подобри тоа што веќе се смета за репер во велосипедската индустрија, во делот на групите за друмски велосипедизам - значи посветување внимание на секој детал, па и најосновниот!

Најновата Кампањоло Супер Рекорд 12х2 диск група е претставена на пазарот со иновативен заден менувач кој овозможува ланецот да го заржи највисокото ниво на грип - во било кој запчаник, а предниот менувач, со новиот поврзувачки систем го подобрува користењето на концептот 2х12 и ја користи секоја комбинација на метрички развој - до максимум, нудејќи идеален однос во секое менување.

Новите шифтери се уште поергономски, благодарение на уникатната форма на рачките со кои се овозможува уште подобро ракување, а новиот пренос - чекор напред во крутоста, одржувајќи го највисокото ниво на технологија по кое е препознатлива Супер Рекорд групата.

Ланецот чија широчина е 5.2мм ги задржува високите стандарди на Кампањоло, а системот на диск кочници кој оваа врвна италијанска компанија го разви во 2018 година - овозможува најсилна моќ на кочење и најдобро модулирање!

Спецификација за групата:

Кампањоло Супер Рекорд 12с преден менувач - елетроника (ЕПС)
Кампањоло Супер Рекорд 12с заден менувач - електроника (ЕПС)
Кампањоло Супер Рекорд 12с пренос 34/50
Кампањоло Супер Рекорд 12с Шифтери/хидраулика систем на кочници - електроника (ЕПС)
Кампањоло Супер Рекорд 12с касета 11-32
Кампањоло Супер Рекорд 12с ланец
Кампањоло 03 АФС ротори 160мм
Кампањоло В4 целосен систем за електроника (батерија, полнач, интерфејс, кабли, адаптер за колче...)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: campagnolo, super record