Bianchi Via Nirone 7 AllRoad GRX400
Кошничката е празна!
Најпродавани

Bianchi Via Nirone 7 AllRoad GRX400

Bianchi Via Nirone 7 AllRoad GRX400
Bianchi Via Nirone 7 AllRoad GRX400 Bianchi Via Nirone 7 AllRoad GRX400 Bianchi Via Nirone 7 AllRoad GRX400 Bianchi Via Nirone 7 AllRoad GRX400 Bianchi Via Nirone 7 AllRoad GRX400
Бренд: Bianchi
Код на производот: Bianchi
Достапност: 1
125,000ден.

Достапни опции


* Друмски велосипеди - големини::

 
   - ИЛИ -   

Роденденски попуст 20% до крајот на мај :)

Авантури - без граници!
Уживајте во земјени и асфалтирани друмови - со еден велосипед! :)

Спецификација:

Рам: Via Nirone 7 Allroad, хидроформирани цевки, внатрешно спроведување на кабли, колче со диам.: 31.6мм, тру аксел 12x142мм, подготовка за калници и багажник по потреба/вкус, можност да се постави бидон на долна страна на долна цевка...
Вилушка: Bianchi Carbon 1.1/8", тру аксел 12x100мм
Гарнитура: Fsa NO.8B/ZS4D
Шифтери: Shimano GRX 400 ST-RX400 2x10sp
Заден менувач: Shimano GRX 400 RD-RX400 Shadow+ Design 10sp
Преден менувач: Shimano GRX 400 FD-RX400
Пренос: Shimano FC-RX600 46x30T, должина на курбла/рам: 170мм-47/53цм, 172.5мм-55/59цм, 175мм-61/63цм
Ланец: Shimano CN-HG54 10sp
Касета: Shimano CS-HG500-10, 11-13-15-17-19-21-23-26-30-34T
Кочници: Shimano BR-RX400
Ротори: Shimano SM-RT64, 160мм
Обрачи: Velomann GD24 disc 622-21, tubeless ready
Гуми: Kenda Happy Medium 700x35
Стем: Velomann Alloy 6061, rise +/ - 7°, висина 38мм, Oversize, 1.1/8", должина/рам: 70мм-47цм, 90мм-50/53цм, 100мм-55цм, 110мм-57/59цм, 120мм-61/63цм
Волан: Velomann Alu 6061, рич 70мм, агол на ширење 16°, drop cc 120 x size 40цм и 130мм x size 42-44-46цм, ширина/рам: 40цм-47/50/53, 42цм-55/57/59, 44цм-61/63
Грипови: La Spirale Ribbon cork
Колче: Velomann AL6061, 15мм офсет, 31,6мм, должина: 350мм
Седло: Velomann 2302HRN, со дупка во средина, должина/ширина 280x145мм

За BIANCHI

BIANCHI (Бјанки) е најстариот производител на велосипеди во светот, започнувајќи ја својата мисија во далечната 1885 година – со непрекинати иновации и пасија за постојан развој на велосипедизмот во овие повеќе од 130 години! 
Сосема на кратко, Ви претставуваме дел од историјата на оваа компанија:

1885 - 1900
Младиот Едоардо Бјанки, отворајќи ја својата прва продавница во Милано, во 1885 година, почнува да работи на својата прва замисла: да го намали диаметарот на предното тркало (доведувајќи го што поблиску до големина на задното), да го избалансира „празниот од“ во движењето, воведувајќи ланец за придвижување и да ја симне висината на педалите. Со тоа тој  започнува со производство на првиот „модерен“ велосипед - безбеден велосипед за кој не се потребни „акробатски“ способности за негово возење и управување. Во 1888 година, Бјанки го произведува првиот велосипед со гуми на тркалата, а во 1895 година, по покана на Кралицата Маргарита, тој во кралскиот дворец го претставува првиот дамски велосипед. Веќе во 1899 година пак, Бјанки преку својот професионален тим, го постигнува и првиот спортски успех, кога Џовани Томасели победува на Гран Прито во Париз.

1900 - 1920
Вo 1913 година, Бјанки ја претставува најновата иновација: предна кочница во системот за кочење, а во 1915 година, произведен е велосипед за потребите на армијата: опремен со пошироки гуми од дотогаш вообичаените, рам на расклопување и со двојна амортизација. Ова е практично првиот планински велосипед со двојна амортизација – претходник на сите модерни верзии, а користен од војската во нивните акции од Алпите до пустините во Африка.

Во децениите што следуваат, Бјанки во конктинуитет, од година во година го „тресе“ светот на велосипедизмот, како со своите модели и иновации, така и на спортски план, во друмскиот и планинскиот велосипедизам, каде возачи во тимовите возејќи ги моделите на Бјанки победуваат неколкукратно на Светски првенства (пример: во друмски велосипедизам уште во 1953та година, а планински во 1991 година), Еворпски првенства, Олимпијади (пример: во планински велосипедизам во 1994 година), големи класици (пример: на Милано-Сан Ремо трката победа уште во 1914 година / повеќе од 15 победи во историјата), најголемите друмски трки (примери: на Џиро победа уште во 1911 година/ 8 победи во историјата; двајца возачи со победи на Џиро и Тур во иста година – Фаусто Копи и Марко Пантани...) итн, итн.

И денес, со пасија која не е стивната, Бјанки нуди пред се’ голема палета на модели – за сечии потреби и перформанси. Ви стоиме на располагање за совет околу избор на моделот кој би Ви бил потребен: info@outdoor.mk!

Одберете и Вие – Бјанки!
Одберете и Вие – 135 години италијанска традиција и пасија во велосипедизмот!

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: biancihi, via nirone, allroad, gravel