Romet Orion 3S
Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Orion 3S

Romet Orion 3S
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 3
22,500ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   
Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
Заден шифтер: Shimano Nexus SL-S41E 3 speed
Заден менувач: Shimano Nexus 3 speed
Пренос/курбла: 38T, 170мм
Кочници: алуминиумски в-брек
Гуми: 26×1,75
Обрачи: алуминиумски дуплоѕидни
Предна главина: Shimano Dynamo DHC3000-3N
Задна главина: Shimano Nexus SG-3C41 3 speed
Касета: 19T
Седло: Romet City
Предно светло: Buchel Retro Sportled
Задно светло: JY-397 LED

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, orion 3s