Black Diamond Dirt Bag
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Dirt Bag

Black Diamond Dirt Bag
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 6
2,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Одличен модел, за сестрана употреба - кога ви е потребна ракавица со 5 прсти, а со фина термоизолација, но и издржлива, кожна конструкција за разно-разни работни потреби со цел да се овозможи и подолг животен век!

Температурен опсег: -7/2 °C
Тежина (просечна): 154 грама/пар

Независно дали ви треба дополнителен топол пар ракавици при некое искачување на планина во студени услови, или пак ви треба примарна ракавица при прошетка во ски центарот или во градот - овој модел треба да е Вашиот избор, посебно ако сакате модел кој ќе може да биде добро „тормозен“.
Кожата гарантира издржливост, а од внатрешната страна, поларестиот материјал - комфор!

Конструкција: Козја кожа со водоодбивен третман.
Термоизолационен материјал: 200-грамски поларест материјал - од двете страни на дланката!

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, dirt bag