Limar Alben green
Кошничката е празна!
Најпродавани

Limar Alben green

Limar Alben green
Бренд: Limar
Код на производот: limar
Достапност: 8
3,700ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Ова е најновиот модел од италијанската компанија Лимар, посветен на уживателите во планинскиот велосипедизам.

Дизајнот е направен со фокус на тоа оваа кацига да понуди што поголема покриеност на главата, но сепак во исто време и да понуди одлична вентилација и што помала тежина!

Технологија: „In-mould mono shell“
Големини (сантиметри): M (53-57), L (57-61)
Тежина (грамови/големина): (230g M, 260g L)
Број на воздушни канали: 22
Систем на подесување: “Competition+” системот нуди подесливост во вертикала и хоризонтала
Перничиња: Анти-алергенски, комфорни, лесно се вадат за по потреба да се перат.
Визир: Овој модел доаѓа со визир за заштита од Сонцето, како и од грмушки/камења при возењето...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Limar, alben